August 2013

Jak pečovat o nehty?

26. august 2013 at 15:50 | Brunnette |  Beauty
www.love-k.blog.cz www.love-k.blog.cz

Říká se, že ruce a nehty jsou vizitkou každého člověka. A je to pravda. Když si představíš, že se seznamuješ s někým novým, např. dotyčná má dokonalý make-up, vlasy, ale když ti podává ruku, tak uvidíš její nehty. Jsou okousané, se záděry a oloupaným lakem. Je úplně jedno, jestli má skvělý účes, dokonalý make-up a nádherné oblečení. Ty nehty to vše kazí. Proto je tu článek, jak správně pečovat o své nehty, aby byly krásné, zdravé a vždy upravené.

Musím se přiznat, že to není ani rok, co jsem si přestala kousat nehty a začala se o ně starat. Vždy jsem toužila po krásných nehtech, ale měla jsem ten hrozný zlozvyk - kousání a loupání nehtů. Stačilo, abych byla jen trochu nervozní a už jsem je kousala. Jednoho dne jsem si řekla ''dost'' a přestala. Bylo to těžký, ale zvládla jsem to už proto, že jsme vždy toužila po tom, abych si mohla lakovat nehty různýma barvama. To se mi teď splnilo a laky kupuju skoro při každé návštěvě drogerie. Dost mi taky pomohla mamka, protože vždy, když mě viděla, že si koušu nebo loupu nehty, tak mi řekla, že mám přestat a já si uvědomila, co zase dělám. 2 měsíce jsem měla gelové nehty, po prázdninách jsem je musela sundat kvůli volejbalu, který jsem tehdy hrála. Teď už bych si gelovky nedala, protože si myslím, že přirozené nehty nalakované pěkným lakem jsou mnohem hezčí než gelovky, které už nejsou tak v modě, jako dřív.

Classy blog

Ruce a nehty musí být hydratované, proto používej nějaký krém na ruce. V drogerii jich je nespočet, najdeš i menší balení, takže ho můžeš mít vždy u sebe i ve škole v kabelce nebo batohu. Psaní na tabuli ruce vysušuje.

Nehty piluj vždy jedním směrem, od kraje do středu. když je piluješ od strany do strany, může to nehty oslabit. Kovový pilník nech v šuplíku a raději šáhni po papírovém (ten je nejšetrnější) nebo skleněném pilníku, které nehtům tolik neškodí. Když chceš mít delší nehty, tak je lepší je zapilovat do kulata, protože když jsou hranaté, tak se lépe zachycují o oblečení, apod. Pokud už máš ale velmi poškozené nehty, tak bude lepší použít nůžky.

Avon Levandulový olej na nehtovou kůžičku a nehty 12 mlVýživa pro nehty a nehtovou kůžičku v peru (Maximum Growth Cuticle & Nail Treatment) Z2131 1,5 ml
Nehtovou kůžičku nestříhej, vždy ji jen zatlač. Když máš křehké, lámavé a třepící se nehty,použij pro ně výživu regenerující, posilující a vyživující. Pro suché nehty použij nehtové olejíčky.

www.love-k.blog.cz

Jak už jsem psala, tak než si začneš lakovat nehty, můžeš použít oleje na nehty, apod. Zastrkej nehtovou kůžičku. Poté nehty nalakuj podkladovým lakem, poté barevným a nakonec ochranným lakem na nehty.

Love it

Brunnette

Oblíbená stránka - weheartit

20. august 2013 at 14:59 | Brunnette |  Ostatní

Článek o stránce, která patří k mým nejoblíbenějším - weheartit.com .
Myslím, že vám ji nijak moc představovat nemusím, protože ju snad každý zná. Je to vlastně stránka, kde jsou samé obrázky. Ty se můžeš zaregistrovat (můžeš i přes facebook nebo twitter) a heartovat (já tomu říkám ''srdíčkovat'') obrázky. Ty se pak objevují na tvém profilu a ostatní, kteří jsou také zaregistrovaní, si tě můžou tako follownout, stejně jako ty je.
Máš také weheartit?
Já jsem si tuto stránku opravdu oblíbila a myslím, že nejsem jediná. Budu ráda, když si mě follownete.

Followni si mě na weheartit!

Brunnette

Spřátelení blogů

12. august 2013 at 18:39 | Brunnette |  Ostatní
Friendship

Dnes jsem se rozhodla, že k blogu opět přidám ''spřátelené blogy''. Ze začátku jsem si myslela, že ne, ale teď se rozhodla, že je opět založím.
Budu ráda, když napíšete do komentářů. Já vám odepíšu co nejdřív, jestli ano nebo ne.

♥ Přezdívka
♥ Blog

(Rozřepené) konečky vlasů

8. august 2013 at 11:49 | Brunnette |  Beauty
selige felicitatem | (2) Tumblr Baby Baby | via Tumblr

Suché a roztřepené konečky trápí téměř každou druhou slečnu / ženu především s delšími vlasy. Právě konečky potřebuji vyšší péči, než jiné části vlasů, protože jsou jejich nejstarší částí. A pokud se o ně nestaráme, tak naše vlasy budou vypadat staře a mdle.

Proč jsou právě konce vlasů tak náchylné?

Projevují se na nich všechny škodlivé vlivy (UV záření, horko, vítr, studené počasí), suché vlasy, naše péče a ''nepéče'' o ně, prostě jak s nimi zacházíme - časté užívání chemických přípravků, barvy na vlasy, agresivní šampony, nešetrné česání, fénování a žehlení vlasů, stres a samozřejmě i to, jak se stravujeme.

Typologie rozdvojených konečků

Klasické rozdvojení - Konec vlasů se rozdělí na 2 slabé části. Postupně se rozděluje blíže k pokožce hlavy a jedna část vypadne. Druhá část vlasu se tím velmi naruší, rozkřepatí se a může i vypadnout.

Vlnové rozdvojení - podobá se klasickému rozdvojení. Vlas se ale nerozdělí jen od konečku, ale po celé jeho délce. Proto vypadne rychleji, než u klasického roztřepení.

Tečkovité rozdvojení - když se na vlas s tímto rozdvojením podíváš, tak si můžeš myslet, že se jedná o nečistotu nebo chmýří. Ani jedno to bohužel není, takto roztřepený vlas se nepřirozeně ohýbá do pravého úhlu. Vlasy tak máš prořídlé a rostou pomalu. Vyvarovat se jim můžeš díky neagresivním šamponům, používáním kondicionérů a nejlépe vůbec nezasahovat do vlasů chemicky.

Kruhové rozdvojení - Jak na právě toto rozdvojení přijdeš? Jde to těžko, ale je tu pomocník - nastav vlas proti slunci. Rozkol sygnalizuje svěltejší části vlasu. Stlač proti sobě ''předek'' a konec vlasu, v rozkolu se objeví kruh.

Roztřepené konečky - typologie

Jak se roztřepených konečků zbavit?

Pokud už máš vlasy roztřepené, tak je nejspíš do zdravé formy zpět nevrátíš. Bohužel neexistuje žádná pilulka, balzám nebo kouzelný proutek, díky kterému by byl vlas opět zdravý.

Jestli se tě týká klasické rozdvojení, tak se roztřepeným konečkům vyvaruješ tak, že je budeš ty nebo tvá kadeřnice pravidelně zastřihávat. Nejlépe o 1cm za 8-10 týdnů. Vlasy rostou 1-1,5 cm za měsíc, takže se nemusíš bát, že by ti zůstali pořád ve stejné délce. Výhodou zastřihávání je, že tvé vlasy budou nejen plnější, ale také budou vypadat zdravě a to chceme snad každá, ne?

Jestli se tě ovšem týká jiné, než klasické rozdvojení, tak se doporučuje, abys navštívila odborníka. Ať už lékaře nebo kadeřnici. Já osobně bych asi nejdřív volila kadeřnici, a kdyby ani ta nepomohla, tak bych navštívila lékaře.

Správná péče - vyvaruj se roztřepeným konečkům

Šampon nanášej především na vlasovou pokožku, kondicionér pouze do vlasů.

Pokud tě trápí roztřepené konečky často, tak by ses před nimi měla preventivně chránit. Jak?
Nejdříve si vyber vhodný šampon. Vždy ten, který je určený pro tvůj typ vlasů. Speciální šampon přímo pro roztřepené konečky ti pomůže pouze, pokud jsou tvým jediným problémem právě roztřepené konečky. Pokud jsou tvým problémem suché vlasy, používej šampon pro suché vlasy.

Dále si kup určitě kondicionér, protože pokud použiješ jen šampon, tak tvé vlasy budou čisté, ale nebudou chráněné před okolními vlivy. Kondicionér uzavře a uchrání vlasová vlákna, proto je tak důležitý.

Přirozené vlasy jsou krásné, přestaň s barvením a melírováním. Pokud na tom ale trváš, tak vybírej pečlivě, aby měl přípravek co nejvíce přírodních složek.

Alespoň 1x za týden si udělej zábal nebo použij olejíček (již brzy čekejte recenzi na olejíček, který používám já) nebo regenerační masku.

Vlasy si fénuj, žehli a kulmuj co nejméně! Pokud se tomu nevyhneš, tak alespoň použij nějaký produkt na ochranu (produkty, které ochrání vlasy před vysokou teplotou)

A samozřejmě nezapomeň na kvalitní kartáč na vlasy. Určitě jsi již slyšela o kartáčí Tangle teezer nebo kančím hřebenu.

Zdroje stránek, odkud jsem čerpala informace:
http://www.schwarzkopf.cz
http://magazin.inhair.cz
www.google.cz

Jak skladuji laky na nehty?

5. august 2013 at 16:59 | Brunnette |  Ostatní

Vím, že takových článků najdeš po internetu nespočet, ale vždy se hodí nová a nová inspirace. I když, jak vás mám inspirovat krabičkou, kterou jsem si ani nevyráběla sama, ale koupila, protože se mi zalíbila na první pohled?
Jak můžete vidět na fotce, tak krabička je růžová (miluju tu barvu). Laky se snažím mít pěkně naskládané, ale když si někdy lakuju nehty v době, kdy jsem domluvená s kamarády, že jdeme ven (vždy si vzpomenu 10 minut před tím, než mám být na místě), tak do ní ten lak jen hodím, zavřu krabičku a letím. Koupila jsem si ji v Kiku za 1 nebo 2 Eura.
Moje ''sbírka'' laků je opravdu malá, ale v poslední době kupuju laky docela často, takže se brzy rozroste. Laků mám málo, protože jsem si nehty dřív kousala, takže laky kupovala minimálně. Teď se snažím si je nekousat, neloupat, starat se o ně a docela se daří. Stačí si jen říct dost a jde to.

A jak skladuješ laky ty?


Follow on Bloglovin